Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

Odmítnout vše můžete zde.

 

 

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.


Úvod » Servis a údržba

Servis a údržba

Udržovat UV systém v provozu je poměrně jednoduchá záležitost v případě, že při instalaci systému byl dodržen správný postup a byla zvolena vhodná předúprava vody, pokud to bylo vyžadováno. Servis zařízení spočívá v ročním cyklu vyměnit UV výbojku a očistit křemenou trubici. Na potřebu výměny výbojky budete upozorněni samotným zařízením a to jak akusticky, tak i vizuálně na obrazovce kontrolního panelu UV dezinfekce.

UV výbojku je nutné měnit pravidelně každý rok. Pokud tak neučiníte může dojít k poklesu intenzity UV záření a tím přestává být dezinfekce účinná. Při výměně výbojky se ujistěte, že používáte originální výbojku VIQUA. Součást balení výbojky VIQUA jsou i nové těsnící O-kroužky na křemennou trubici. Použitím neoriginální součásti může dojít ke ztrátě záruky.

 

 

Při roční výměně UV výbojky je nutné očistit křemennou trubici. Křemenná trubice je součást systému, která chrání UV výbojku před přímým kontaktem s dezinfikovanou vodou a přenáší UV záření do vody.

 

 

Při výměně nebo číštění komponentů vždy postupujte dle přiloženého návodu k UV systému VIQUA

 

 

Minimum bezpečnosti při provádění servisu:

 

-odpojte napájení

-vypněte přívod vody před UV systémem

-odpusťte kohoutek s vodou kdekoliv za  UV systémem, aby došlo k poklesu tlaku

 

Pokud si sami netroufáte k těmto servisním úkonům, kontaktujte naše servisní středisko.