Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

Odmítnout vše můžete zde.

 

 

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.


Úvod » Dezinfekce rozvodů

Dezinfekce rozvodů

Ano, i takto mohou vypadat Vaše rozvody pitné vody!!!

 

Provádíme dezinfekci a proplach vnitřních rozvodů vody.

Dezinfekce vnitřního vodovodu pro vodu určenou k lidské spotřebě se provádí dle ČSN EN 806 1 - 5 a ČSN 75 5409 .

 

V rozvodných sítích vody obecně a teplé užitkové vody zvláště, dochází k nárůstům tvrdé inkrustace a biofilmu.

Biofilm je mikrobiální společenství uložené v mezibuněčné hmotě adherující k povrchům vnitřních rozvodů.

Jedná se o složitou strukturu s kanálky, kterou je třeba odstranit šokovou dezinfekcí.

 

UV systém dezinfekce chrání dům na vstupu, dříve vzniklý biofilm v rozvodném systému domu je tedy třeba jednorázově odstranit chemicky a to před uvedením UV do provozu. Tímto si zajistíte, že vaše voda bude 100% ochráněna před mikrobiologickým zněčištěním.

 

K dezinfekci domovních rozvodů používáme vícesložkový dezinfekční přípravek. Jako oxidační činidlo je použit peroxid vodíku, který je navázán na stabilizační činidla, aby vznikl komplexní roztok. Dlouhodobý účinek je zajištěn přidáním stopového množství stříbra, které zde vystupuje jako katalyzátor. Bakteriální účinek stříbra je založen na faktu, že se jednovalentní iont stříbra váže velmi pevně na proteiny bakterií pomocí kovalentní nebo koordinační vazby, čímž je inaktivuje nebo z nich vytvoří sraženinu.

Aplikace do rozvodného systému probíhá pomocí dávkovacího čerpadla pravidelnými tlakovými vstřiky. Vždy dezinfikujeme rozvody studené i teplé vody.

 

Cena za dezinfekci rozvodů je závislá na velikosti objektu, počtu výdejních míst/kohoutků s vodou a členitosti rozvodů. Dezinfekci rozvodů při realizaci UV dezinfekce provádíme s 50% slevou a navíc vám zajistíme akreditovaný rozbor vody zdarma.